Anatomie dýmky

Výrobci

Opravy dýmky

Fenomén "dýmka"

Překlady článků


Dýmky


     S uveřejněním prvních informací v rubrice Anatomie dýmky se konečně tato doposud zanedbávaná sekce zbavila svého nedůstojného postavení vůči svým koleginím. Proto jsem se rozhodl zrušit její provizorní charakter. Když ale přišlo na to dát pryč fotky svých dýmek, nějak se mi nechtělo. Nejde o nějaké mé dýmkařsky-exhibicionistické sklony, jednoduše jsem si uvědomil, jak je na celých stránkách žalostně málo fotek "reálných" dýmek. A tak tu až do vytvoření nějakého nového konceptu budou dál strašit moji milášci;)

     Nejnovější rubrika Dýmky.tk, Anatomie dýmky, by měla být jakousi "rukovětí dýmkařovou". Najdete tam popis nejznámějších dýmkových tvarů, povrchových úprav, materiálů na výrobu atd. Dále si také uděláme pořádek v názvosloví jednotlivých částí dýmky.
     "Výrobci" je jedna z prarubrik, které sice provázejí tyto stránky od jejich počátků, ale ještě jsem se do nich nepustil. Jednou snad bude obsahovat seznam českých i světových výrobců a jejich stručné charakteristiky, ukázky z produkce...
     Opravy dýmky jsem sem před časem přesunul ze sekce Rady a informace. Zatím tam najdete Zdenkovy rady jak se vypořádat s nadvrtaným kanálkem a propálenou hlavičkou.
     Nové! O tom, kdy a kde se dýmka stává součástí naší kultury, pojednává poslední rubrika této sekce.

Pro zobrazení ve 100% velikosti klikněte na obrázek.

Má úplně první dýmka - lakovaná Chacom, vyráběná speciálně pro prodejnu Baker Street. Ta toho zkusila...:-) První ´opravdová´ dýmka - Savinelli Roma. Ze všech mých kousků dýmá nejlépe. Peterson Flame grain, tvar 999 (stříbrný kroužek, Petersonský náústek) Je nádherně vyvážená a skvěle se drží v zubech.
První ručně dělaná dýmka - z rakouské dílny Kemperling. Koupená v Innsbrucku. Výroční Peterson 2003 s netradiční kresbou. 520. kus z 1000 vyrobených:) Peterson Churchwarden Rustic Dublin, koupil jsem ho přes internet. Ňam ňam;)
Corn cob od Missouri Meerschaum. Stála kolik...300Kč? V USA se prodávají za polovic. První pěnovka - od firmy SMS, dostal jsem jí k 20. narozeninám. ´Hranatá´ hliněnka, skvělá na testování tabáků.
Rakouská kráska od opravdového umělce Ludwiga Lorenze.
???
???