V souvislosti s výstavbou stránek Dýmka.net může být zveřejnění některých vašich příspěvků odloženo, díky za pochopení.

     Poslední úvodník (snad :D)                                                                          19.1.2005

     Vítejte na Dýmce.tk! Pokud jste tu poprvé, vězte, že tyto stránky jsou určené nejen kuřákům dýmek, ale také našim příznivcům všeho druhu:) Už více jak dva a půl roku zde můžete čerpat informace, kterých je nejen na internetu tak poskrovnu.
      Na to, že Dýmka.tk vznikla původně jen jako první (a poslední) zkouška mých webdesignových "schopností", se může pochlubit značnou oblibou a označení "nejnavštěvovanější český nekomerční server o dýmkaření" si už definitivně zasloužila. Především některé rubriky, jako např. Recenze, Kde nakupovat?, Odkazy nebo Diskuse, se staly ve světě českých a slovenských "internetových dýmkařů" pravidelně navštěvovanými a vysoce hodnocenými místy. Po příčinách není potřeba pátrat nijak dlouho - jsou totiž spoluvytvářeny samotnými návštěvníky. Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří (nejen do těchto rubrik) přispěli a díky nimž je dnes Dýmka.tk tím čím je. Děkuji od srdce a upřímně.


     Brzy tomu bude rok, kdy jsme na Dýmce.tk oslavili 50 000 přístupů. V té době také začal vznikl projekt, jak tyto stránky učinit modernější a atraktivnější, a tedy důstojné nově vzniklého pipE-clubu. Klubu, který na základech tradice Dýmky.tk sjednotil prostřednictvím internetu lidi se společným koníčkem.
     Připravovaný server, Dýmka.net, nebude už jen mou "studentskou hračkou". Návrh loga pipE-clubu. Autorem je imagooPřestože se na její tvorbě podílejí profesionálové, zůstvá nekomerčním serverem, nezávislým na finančních příjmench odjinud. Jak je to možné? Je tomu tak proto, že tvůrci nového projektu se mu věnují bez nároku na honorář, tedy pro svůj vztah k dýmkám. Pracují na něm ve svém volném čase. To je ovšem také důvod, proč práce postupují relativně pomalu. Věřím, že to plně chápete, a že pověstná dýmkařská trpělivost u vás zvítězí nad nedočkavostí, které jsme plní i my, kteří Dýmku.net připravujeme:)
     Naše společné čekání se ale pomalu blíží ke konci. Grafická podoba stránek je téměř hotová a pracuje se na technickém provedení. Věřím, že dokončení základní části je otázkou několika málo měsíců. V prozatimním období samozřejmě dál funguje Dýmka.tk, i když práce na ní jsou adekvátně zpomalené. Hlavní těžiště aktivit se přesunulo na první dokončenou část Dýmky.net, kterou je dýmkařské Forum, kde se určitě zaregistrujte. Na něm probíhají každodenní debaty o dýmkách, tabáku i Dýmce.net, a to ve výrazně propracovanějším prostředí než jaké poskytovala místní Diskuse.
     S rozvojem Fora a blížícím se spuštěním Dýmky.net se stává nadbytečným původní Maillist Dýmky.tk. Jeho současní členové v něm zůstanou až do vzniku serveru Dýmka.net, ovšem příjem nových členů bude zastaven. Jiné než informační výhody (jako případný nárok na účast v soutěžích) jsou přesunuty ve prospěch lidí registrovaných na Foru.
     Nakonec bych ještě rád poděkoval všem, kteří přispěli k tomu, že se Dýmka.tk stala tak oblíbenou. Od přispivatelů a lidí z Diskuse, přes členy Maillistu, až po běžné návštěvníky, kteří mi svým zájmem dodávali sílu k další tvorbě. Velký dík patří mým spolupracovníkům na Dýmce.net. A jako poslednímu, jak říkají američané "last but not least", děkuji spřátelenému serveru etrafika.cz, za poskytnutí místa pro soubory Dýmky.net.
     Těším se na vás na všechny na nové Dýmce.net!

S přáním chladného kouře
     Fénix
veškeré dotazy a připomínky směřujte na Fénixe.

Stránky jsou optimalizovány pro Internet Explorer 5.5 při rozlišení 1024X768. S jakýmkoli IE verze 5.0 a vyšší, stejně jako s rozlišením 800X600 byste neměli mít problémy se zobrazením. Pokud tomu tak není, napište mi, prosím. Kódování by mělo být ISO.

Dýmka.tk
15.7.2002
©Fénix
Poslední aktualizace viz. Novinky